БАТЬКАМ


                                          
                                     Шановні батьки!


Здорова сім'я - фортеця, в якій дитина відчуває себе захищеним! Це гніздо, в якому йому спокійно і затишно.

Прошу Вас, звернути увагу на висловлювання Великих авторів, зміст яких актуальний і сьогодні
«Досвід переконав нас, що головна причина відставання у навчанні - поганий стан здоров'я, якесь захворювання, частіше: непомітне і піддається лікуванню тільки спільними зусиллями лікаря, матері, вчителя. Приховані нездужання є відхиленням від нормального розвитку, а уповільнене мислення - у багатьох випадках слідство цього нездужання».          
                                                                                                                  В. А. Сухомлинський
 «Гімнастика, фізичні вправи, ходьба повинні міцно ввійти в повсякденний побут кожного, хто хоче зберегти працездатність, здоров'я, повноцінне і радісне життя». 
                                                                                                                            Гіппократ

«Пияцтво батьків і матерів - причина слабкості і хворобливості дітей».
                                                                                                                                    Гіппократ
«Без здоров'я неможливо і щастя». 
                                                                                                                                  Бєлінський





                          
                           Рекомендації батькам про здоровий спосіб життя дитини

Не секрет, що сприятливі умови розвитку, навчання і виховання дитини можуть бути реалізовані лише за умови тісної взаємодії двох соціальних інститутівшколи і сім'ї. Сучасна діяльність педагогів освітнього закладу та батьків щодо збереження та зміцнення здоров'я дитини, формування здорового способу життя, основ гігієнічної та фізичної культури має не тільки педагогічне, але і глибоке соціальне значення. Адже здоров'я дітеймайбутнє країни, основа її національної безпеки.
Важливим елементом сімейного виховання є фізичне виховання. Однак багато дослідників констатують явно недостатню активність батьків у фізичному вихованні дітей. Між тим сімейне фізичне виховання сприяє як повноцінному розвитку та зміцненню здоров'я дітей, так і встановлення сприятливого сімейного мікроклімату. Отже, відродження традицій сімейного фізичного виховання у спільних умовах має значення не тільки для поліпшення здоров'я підростаючого покоління, але і для зміцнення сімейних цінностей!
Родина для дитини - джерело суспільного досвіду. Тут вона знаходить приклад для наслідування і тут відбувається його соціальне народження. І якщо ми хочемо виростити морально здорове покоління, то повинні вирішувати цю проблему "всім світом": дитячий садок, сім'я, школа, громадскість.
Фізичне виховання школяра базується на єдності мети, завдань, засобів, форм і методів роботи та спрямоване на зміцнення здоров'я і фізичний розвиток дітей. Метою фізичного виховання є формування потреби у дітей у здоровому способі життя. Знання дитиною основ гігієни, елементарних медичних відомостей, правил безпечної життєдіяльності становить фундамент здорового способу життя, що сприяє у свою чергу, ефективності оздоровчих заходів, що проводяться в шкільному закладі та сім'ї. Всім відомо, про одному з педагогічних принципів, принцип усвідомленості.
Роль педагога полягає в організації педагогічного процесу, зберігаючого здоров'я дитини і виховання ціннісного ставлення до здоров'я. У ході спільної діяльності з дітьми, педагог, працюючи з сім'єю, забезпечує сходження школяра до культури здоров'я.
Роль батьків у збереженні здоров'я дитини при підтримці школи полягає в конструюванні моделі поведінки, готовності приймати допомогу і підтримку від фахівців у питаннях збереження і зміцнення здоров'я дитини, активної участі у створенні культурних традицій. Це означає, що важливою умовою успішної роботи по збереженню і зміцненню здоров'я дітей, формування у них потреби у здоровому способі життя є і те ,що "здоровий спосіб життя" повинен стати стилем життя оточуючих його людей, тобто педагогів і батьків
Актуальність даної проблеми полягає в тому, що сучасна сім'я включається у безліч сфер життєдіяльності суспільства. При цьому, скорочення вільного часу батьків із-за необхідності пошуку додаткових джерел доходу, психологічне перевантаження, стреси і наявність інших патогенних чинників сприяють розвитку у батьків синдрому хронічної втоми, що в свою чергу не дозволяє їм приділяти належну увагу своїй дитині.
Незважаючи на зацікавленість батьків у збереженні здоров'я дитини, їм не завжди вдається грамотно вирішити багато питань і проблем, що виникли, тим більше, що багато дітей більшу частину часу перебувають у школі. Тому вчителі повинні надавати істотну допомогу сім'ї у збереженні та зміцненні фізичного та психологічного здоров'я дитини.
Здоров'я дитини з перших днів життя залежить від того мікросоціуму, який його оточує.
Якщо ваші діти вам дорогі, якщо ви хочете бачити їх щасливими, допоможіть їм зберегти своє здоров'я!

                                                                   ЗАПАМ'ЯТАЙ! 

Люби свою дитину! 

Радій з її присутності, сприймай її такою, якою вона є; не ображай, не принижуй, не позбавляй її бути впевненою у собі, не піддавай несправедливому покаранню. 

Охороняй свою дитину! 

Захищай від фізичних і душевних небезпек, навіть жертвуючи власними інтересами і ризикуючи життям. 
Будь прикладом для своєї дитини! 

Нехай у вашій сім'ї побутують чесність, скромність, гармонія. 
Грайся зі своєю дитиною! 

Приділяй їй якомога більше часу, розмовляй з нею. 
Працюй зі своєю дитиною! 

Привчай її включатися в усі роботи по господарству. 
Дозволь дитині набути життєвого досвіду! 

Хай навіть не безболісно, але самостійно. 
Покажи дитині можливості й межі людської свободи! 
Привчай дитину бути слухняною! 


Батьки повинні стежити за поведінкою дитини і спрямовувати її таким чином, щоб дії не завдавали шкоди ні їй самій, ані іншим. 

Чекай від дитини тільки таких міркувань та оцінок, на які вона здатна у своєму віці, виходячи з рівня розвитку і життєвого досвіду. 
Зроби так, щоб спогад про щасливе дитинство зігрівав її все життя. 





                                                       
                                      Програма здоров'я для родини
·                Зібрати у будинку найпростіший інвентар для занять: санки, лижі, коники, гантелі, обруч, скакалку, м'яч, еспандер.
·                Щоранку починати з гігієнічної гімнастики, процедур, що гартують: обтирання, обливання, душу.
·                У вихідні дні відправлятися в туристські походи, на лижні або піші прогулянки, екскурсії. Ігри на свіжому повітрі — щодня!
·                По можливості організувати заняття дітей у спортивних секціях.
·                Контролювати систематично домашні завдання по фізичній культурі.
·                Знати результати тестування фізичної підготовленості дитини.
·                Скласти і дотримувати режим дня для дитини.
·                Навчити дітей плавати.
·                Брати участь у сімейних змаганнях з різних фізичних вправ, рухливим і спортивним іграм.
·                Допомагати дітям у читанні підручників фізичної культури, літератури про здоровий спосіб життя, про самостійні заняття і самоконтроль при заняттях фізичною культурою і спортом.
·                Пам'ятати, що проходження в побуті всім правилам здорового способу життя — завдання не на один рік, а результат — здорова родина, діяльні діти, взаєморозуміння поколінь.
Правила виховання на особистому прикладі
·                Займайся фізкультурою 3-5 разів у тиждень, не перенапружуючи інтенсивними навантаженнями. Знайти саме для себе спосіб рухової активності.
·                Не переїдати і не голодувати. Харчуватися 4-5 разів у день, вживаючи в їжу необхідне для зростаючого організму кількість білків, вітамінів і мінеральних речовин, обмежуючи себе в жирах і солодкому.
·                Не перевтомлюватися розумовою роботою. Потрібно одержувати задоволення від навчання. А у вільний час займатися творчістю.
·                Доброзичливо відносися до людей. Знай і дотримуй правила спілкування.
·                Вироби спосіб відходу до сну, що дозволяє швидко заснути і відновити свої сили, з врахуванням своїх індивідуальних особливостей характеру й організму.
·                Займайся щоденним загартовуванням організму і вибери для себе способи, що не тільки допомагають перемогти застуду, але і роблять приємність.
Рости здоровим!
Поради батькам з профілактики шкідливих звичок у дітей
1. Батьки виховують позитивним особистим прикладом. Недоцільно в присутності дітей уживати спиртні напої, курити будинку. Некурящі, що перебувають у прокуреному приміщенні в плині години, вдихають стільки отруйних речовин, начебто самі викурили 4 сигарети.
2. Бажано, якщо батьки курять, вживають алкогольні напої, позбудеться від цієї звички, причому не слід ховати від дитини прикладених зусиль, боротьби із самим собою.
3. Важливо проводити бесіди з дітьми з питань профілактики шкідливих звичок. Вони повинні знати негативні наслідки вживання алкоголю, токсичних речовин, паління як на їхнє здоров'я, так і на здоров'я їхніх майбутніх дітей.
4. Зовсім недоречні заборони, окрики, покарання, якщо в старшокласників з'явилися шкідливі звички. Тільки постійна робота, заснована на переконливих доказах, може удержати від подальшого прилучення. Дітей необхідно знайомити з літературою, що розповідає про негативні наслідки шкідливих звичок на спосіб життя.
5. Важлива раціональна організація вільного часу дітей, заохочення їхніх занять фізкультурою і спортом, технічною і художньою творчістю. Важливе місце в родині повинні займати читання книг, відвідування родителями разом з дітьми кіно, театрів, виставок, проведення занять по інтересах (фото, походи, екскурсії, вирощування квітів і ін.). 
6. Необхідною умовою по профілактиці шкідливих звичок у дітей є морально-психологічний клімат родини, раціональний розподіл домашніх завдань і доручень, активне включення в побутову діяльність усіх членів родини, зміцнення сімейних традицій.
7. Доцільно колективно всією родиною обговорювати усі важливі питання сімейного життя.



Немає коментарів:

Дописати коментар